.
.

Walka z upałem w mieście!

Region zalała fala upałów. Dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Dolnego Śląska. Przed falą upałów ostrzega również MSWiA.

Od kilku dni w Strzegomiu działają zraszacze w Rynku i przy ul. Paderewskiego. Od 11 czerwca pojawił się także wodopój dla mieszkańców i turystów obok wejścia do CAS "Karmel".

Kolejne wodopoje mają pojawić się od 12 czerwca na strzegomskim Rynku przy Urzędzie Miejskim oraz przy ul. I.J. Paderewskiego obok Strzegomskiego Centrum Kultury.
MSWiA informuje na swojej stronie o fali upałów i apeluje o rozwagę oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. 

"Upały są szczególnie niebezpieczne dla niemowląt i małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Apelujemy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Starajmy się - w miarę możliwości - nie przebywać w pełnym słońcu. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu w godzinach południowych. Każdy powinien pamiętać o piciu dużej ilości wody i unikaniu niepotrzebnego wysiłku fizycznego. Wysoka temperatura osłabia naszą koncentrację. Zachowajmy więc szczególną rozwagę podczas jazdy samochodem. Pod żadnym pozorem nie wolno też zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe." - czytamy w komunikacie.

Upały mają potrwać do 19 czerwca, jednak wytchnienie od wysokich temperatur nie potrwa długo. Synoptycy zapowiadają upalne lato w całej Europie. 

Fot. archiwum NaszStrzegom.pl
2019-06-11 14:00 1772 upał, Strzegom

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb