Złożyli Przyrzeczenie Strzeleckie [FOTO]

Uroczysta msza święta, ceremoniał wojskowy i defilada towarzyszyły złożeniu Przyrzeczenia Strzeleckiego w Jaroszowie. W szeregi strzegomskiego oddziału Związku Strzeleckiego wstąpiło trzech kandydatów.

16 sierpnia z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej trójka kandydatów do strzegomskiego oddziału Związku Strzeleckiego złożyła swoje przyrzeczenia. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie, a następnie trwały na boisku Orlik.

- Po złożeniu meldunku o gotowości pododdziału do uroczystości, podniesieniu flagi państwowej na maszt oraz odegraniu hymnu Polski, trójka młodych strzelców złożyła swoje przyrzeczenie. Po okolicznościowych przemówieniach nadarzyła się okazja, aby wyróżnić strzelców, organizacje oraz wolontariuszy, którzy włączyli się w inicjowane przez nasz oddział akcje wspomagania walki z pandemią wirusa Covid-19 - informuje st. sierż. ZS Błażej Kołodziej.

W Przyrzeczeniu Strzeleckim brali udział liczni goście, w tym: Roman Burek – Komendant Główny Związku Strzeleckiego, Julia Kołosowska – weteran walk o niepodległość RP,  Jacek Baran z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku oraz major Mikołaj Fojna. Adeptom Związku Strzeleckiego towarzyszył także ksiądz Marek Krysiak - proboszcz Parafii w Jaroszowie wraz z miejscowymi samorządowcami oraz delegacją druhów z OSP Jaroszów. Wśród publiczności znaleźli się także przedstawiciele 22. Strzegomskiej Drużyny Starszoharcerskiej "Arsenał" oraz Oddziału Ząbkowice Śląskie Związku Strzeleckiego oraz stowarzyszenia "Razem dla Jaroszowa", Klubu Seniora w Jaroszowie i Koła Gospodyń Wiejskich "Morwa Biała".

Uroczystości zakończyła defilada.

Fot. Waldemar Jędruch
2020-08-18 15:59 1128 Związek Strzelecki Oddział Strzegom, Jaroszów, Przyrzeczenie Strzeleckie

Komentarze

~Niki5

Brawo młodzi - Bóg, Honor, Ojczyzna!!!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Komentarze na fb